Podlahové topení Ústí nad Labem

V oblasti vytápění domů a bytů je v současné době na vzestupu možnost vytápění od podlahy. Podlahové topení nahrazuje běžný způsob vytápění radiátory a je vhodný jak pro rodinné domy, tak pro administrativní budovy, historické objekty či průmyslové budovy. Podlahové topení lez využít jako jediného zdroje tepla, nebo jej můžete zkombinovat s klasickým topením radiátorovým.

Výhodou podlahového topení je, že topení nedochází k víření prachu, tak jako je tomu u topení radiátorového. Je to způsobeno tím, že ohřátý vzduch stoupá z podlahy velmi pomalu a tak nezpůsobuje ono víření prachu. Další výhodou je pracovní teplota podlahového topení, která je nižší a tím dosáhnete v místnosti vytápěné podlahovým topením vyšší vlhkost vzduchu. Podlahové topení se tak stává vhodnou alternativou pro alergiky a astmatiky. Podlahové topení je zdraví neškodné a teploty jsou obvykle 29°C v obytných pobytových místnostech a v okrajových místnostech, např. koupelna 33°C.

Pro podlahové topení může být použita jakákoliv podlahová krytina. Můžete si tedy zvolit PVC, koberec, plovoucí podlahu či dlažbu dle svého vkusu. Omezením pro podlahovou krytinu je maximální tepelný odpor R < 0,15m2 K/W. Dále je dobré i ověřit, zda výrobce podlahové krytiny povoluje použití pro tento druh vytápění. Podle toho jaký druh si zvolíte, bude probíhat i výpočet podlahového topení.

Pořizovací náklady na podlahové topení jsou srovnatelné s klasickým radiátorovým systémem vytápění. Úspora bude citelná až ve výsledku, kdy podlahovým topením snížíte celkové náklady na vytápění o asi 10 až 15 %.

Ideálním zdrojem pro podlahové vytápění jsou kotle - plynové kondenzační, elektrokotle, tepelná čerpadla s plynulou regulací výkonu, nízkou výstupní teplotou vzhledem k nízkoteplotnímu potenciálu, tj. teploty do 50°C, podlahového vytápění.

 

Naše služby

DaleoTech s.r.o.

Jednatel - Tomáš Zástěra

Kekulova 73/48
Ústí nad Labem 400 01

mobil: +420 606 255 393

info@daleo-tech.cz

Datová schránka: g7dgbk5

IČO: 28712935
DIČ: CZ28712935

DALEO TECH, spol. s r.o. - idatabaze.czInstalatérství a instalatérské práce - idatabaze.cz